Yüksek Kredi Notuna Limitsiz Kredi

Yüksek Kredi Notuna Limitsiz Kredi

Kredi puanı bankalar tarafından size kredi vermek amacıyla oluşturulmuş, kişinin bir nevi referansını ya da sicili olarak görülebilen sistemdir. İnsanlar bankalara kredi ya da kredi kartları için başvuru yaptıklarında kendileri için ilk değerlendirilen durum kredi puanı olarak göze çarpmaktadır.

Kredi puanları ise kişinin geçmiş dönemlerde aldığı ürünler ve bunlara ilişkin yaptığı harcamalar gibi pek çok şeyi kapsamaktadır. Bu skorlar son derece aktif olarak yükselip düşebilen etmenlerdir. Bu da sizin yapmış olduğunuz ödemelere göre şekillenmektedir.

Çok basit bir şekilde değerlendirildiğinde, kredi borcunu zamanında ödemek notunuzu yükseltirken ödemelerinizi zamanından önce yapmak ise kredi notunuzu ciddi oranda yükseltmektedir. Bu sebepten ötürü kkb skorunu yükseltmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken konular arasında ödemeler yer almaktadır.

Yüksek Kredi Notuna Limitsiz Kredi

Bankalara yapılan başvurular sonrasında kişiler bankalar tarafından incelenmekte ve bu duruma uygun olarak  da sicilinizi incelemektedirler. Sicillerin incelenmesinden sonra dikkati çeken bir diğer nokta da kişinin gelir belgesi olarak dikkat çekmektedir.

Gelir belgesi bulunan ve gelirini düzenli olarak kanıtlayan kişi bankalardan daha kolay kredi alabilmektedir. Özellikle bazı bankalarda kredi puanları yüksek olan kişilerin daha düşük kredi faiz oranlarıyla kredi sahibi olmalarına olanak tanımıştır. Kredi faiz oranlarının yüksek olması sebebiyle bu konudan muzdarip olan kişiler kredi puanlarının yüksek olması sebebiyle daha düşük oranlardan kredi alabilmektedirler.

Bunun dışında kredi puanı yüksek olan kişilere çok daha fazla kredi miktarı çıkması da dikkati çeken unsurlar arasında yer alıyor Kredi puanlarının yüksek olması sebebiyle kişiler bankalardan çok daha yüksek oranlarda kredi alma fırsatına erişmiş oluyor. Kredi miktarlarının yükselmesiyle kişiler bu durumdan oldukça hoşnut olabiliyorlar.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap