Twitter ve Facebook Kredisi Veren Bankalar

Twitter ve Facebook Kredisi Veren Bankalar

Bankacılık sektörü giderek geliştiği için bu konuda en fazla müşteriye ulaşmak amacı ile her bir banka bir diğeri ile rekabet etmekte olup bu konu ile alakalı olarak da hizmet ağını olabildiğince genişletmektedir. Söz konusu durumda gelinen son nokta twitter ve facebook üzerinden kredi veren bankalar olmakla beraber, söz konusu olan sosyal platformlar aracılığı ile ulaşabilecekleri müşteri sayısını en çoğa ulaştırmak için çaba göstermektedirler.

Ülkemizde sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı bir hayli fazla olup ortalama bir insan günde en az bir kere adı geçmekte olan sitelere girmektedir. Hemen hemen herkesin birçok gelişmeyi takip etmek için seçmekte olduğu bu siteler aracılığı ile bankacılık hizmeti sunmak son derece akıllıca ve kullanışlı bir uygulama olma özelliği taşımaktadır.

Oldukça fazla sayıda kişiye ulaşma olanağı sunmakta olan sosyal paylaşım siteleri rekabet içerisinde bulunan bankalar için son derece etkili bir yöntem olacağa benzemektedir.

Bahsi geçen yöntem ile hizmet sunumuna başlamış olan ilk banka Denizbank’tır. Ülkemizde yer alan özel bankalar arasında ayrı bir yer tutmakta olan bu banka facebook ve twitter üzerinden de kredi hizmeti sunmaya başlamıştır.

Bu yöntem sayesinde pek çok kişi oldukça rahat şartlarda kredi alma olanağı bulmuş olmakla beraber adı geçen banka da oldukça fazla sayıda kişiye hizmet götürme olanağı bulmuştur.

Eğer biz de Denizbank’ın facebook kredisi hizmeti aracılığı ile hali hazırda mevcut olan para sıkıntısına çözüm olanağı bulmak istiyor isek bu kredi alternatifi ile alakalı olarak bilmemiz gereken en temel bilgiler şunlardır:

  1. Bu kredi hizmetine başvuru yapmak için gerekli olan belgelere sahip olduğumuz nüfus cüzdanının aslı ve bir adet fotokopisidir.
  2. Söz konusu sistem dahilinde alma olanağı bulduğumuz kredi dahilinde vade süresi en çok kırk sekiz ay, faiz oranı yüzde 1,20’den başlayan seviyelerde, çekilebilecek en yüksek tutar ise 55 bin Türk Lirası’dır.
  3. Belirtilmesi gereken diğer durumlar ise hiçbir şekilde kefil, ekstra evrak ve teferruatlı başvuru süreçlerinin söz konusu olmamasıdır.

Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap