Sms ile kredi notu öğrenme Türktelekom Turkcell Vodafone

Sms İle Kredi Notu Öğrenme, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone

Sms ile kredi notu öğrenme başlıklı yazımıza hoşgeldiniz değerli okurlarımız. Kredi notu ile ilgili yazılması gereken ne kadar ana başlık varsa hepsini sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz.

Sms ile kredi notu nasıl sorgulanır birazdan sizlere detaylı şekilde bilgiler paylaşacağız. Faydalı olduğunu düşünürseniz konu altında yorum yazarak konuya katkıda bulunabilirsiniz. Hangi operatörü kullandığınızı bilmediğimiz için sizler için 3 büyük Türkiye de faaliyet gösteren Telekominasyon şirketlerinin kredi notu öğrenme kısa yıllarını paylaşacağız. Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız bizlere iletin mutlaka. Başlayalım

Türk Telekom Mobil (Türk Telekom) ile Kredi Notu Sorgulama

İlk olarak Türk Telekom ile kredi notu sorgulama yı anlatacağız. İlk zamanlar oldukça zor olan kredi notu öğrenme, şimdilerde bir sms ile cebinizde. Türk Telekom ile kredi notu sorgulama yapmak için yapmanız gereken kısaca şöyle

Önce telefonunuzun mesaj bölümüne geliyorsunuz. Ve numara kısmına 1122 yazıyorsunuz. Sonra açıklama kısmına geliyorsunuz. Önce TC Kimlik numaranızı yazıyorsunuz. Sonra bir boşluk bırakarak doğum tarihinizi sadece yıl şeklinde yazıyorsunuz. Örnek 12345678901 1990 şeklinde yazıp yolluyorsunuz. Sorgulama sonucunuz size sms ile gelecektir. Ücreti ise 9 tl dir.

Turkcell ile kredi notu sorgulama

Aslında Turkcell için de farklı bir yol izlemenize gerek yok. Yöntem aynı telefon numarası aynı. 1122 ye tc ve doğum tarihinizi yazıp yolluyorsunuz. Aynı şekilde cevabı cebinize gelmektedir. Ücretlendirme aynı şekilde 9 tl dir.

Vodafone ile kredi notu sorgulama

Ve yukarıda Turkcell ve Türk Telekom da kullandığınız şekilde Vodafone üzerinden de aynı şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Ücretlendirme aynı şekilde 9 tl dir.

Sms ile kredi notu öğrenme işlemini yaptıktan sonra sıra geldi kredi çekmek için yeterli olup olmadığına. Kredi notunuz düşük ise ve daha önce hiç kredi kullanmadıysanız, yada kredi kartı kullanmadıysanız, hiç üzülmeyin. Kredi çekebilirsiniz. Dilerseniz bu konu üzerinde daha önce yazdığımız öbür yazılarımıza göz atın. Şiddetle okumanızı tavsiye  ediyoruz. Çünkü kredi notunuz düşük diye kredi çekememe gibi bir ümitsizliğe kapılacağınızı düşünüyoruz. Eğer hiç kredi kullanmamış iseniz mutlaka yazılarımızı birer birer okuyun.

3 ayrı konu paylaştık. Bu konularda daha önce uzun uzun anlatmıştık. Eğer kredi notunuz yüksek ise zaten sorun yoktur. 1200 ya da 1500 üstü bir puanınız varsa rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Dilerseniz sms yolu ile bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sanıyoruz ki bu kadar bilgi yeterli. Dilerseniz konu altında yorumlarınızı yazarak bizimle kafanıza takılanları paylaşabilir, gerekli görüldüğünde ise cevabını alabilirsiniz. Hayırlı ve bereketli bir gün dileriz. Hoşçakalın


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap