Kredi Notunda Riskli Rakamlar

Kredi Notunda Riskli Rakamlar

Türkiye’de kredi notları 900 ile 1.900 rakamları arasında ölçüm yapılmaktadır. Eğer 900’ün altında rakam çıkıyorsa kredi veya kredi almak çok zor olacaktır sizin için. Aşağıda kredi not aralıkları konusunda detaylı olarak bahsedeyiz.

Kredi çekmek istiyorsanız en başta kredi notu nasıl öğrenilir sayfamızı ziyaret etmelisiniz. Sayfamızda kredi notunuzu öğrenerek aşağıda vermiş olduğumuz değerler ile karşılaştırınız ardından bankalardan kredi çekme olasılığınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi Notunda Riskli Rakamlar

1) 0 – 500 arasında çıkan puanlarda en riskli gurup olarak adlandırılmaktadır. Kredi çekme olasılığınız çok düşük hatta imkansızdır.

2) 500 – 800 arasında puanınız çıktıysa riskli grup olarak adlandırılıyor, kredi kartı ve kredi alma olasılığınız var ama bankalar için yine risk grubundasınız kefil veya memur kefil ile kredi alma olasılığınız bulunmaktadır.

3) 800- 1100 arasında puanınız varsa az riskli grubuna dahilsiniz demektir. Banka borçlarınız ile gelirleriniz karşılaştırılır bu doğrultuda yüksek miktarlarda krediniz yoksa rahatça kredi çekebilirsiniz.

4) 1100 – 1400 arası grup ise standart yani normal grupdasınız demektir. Herhangi bir bankadan sorununuz yok demektir istediğiniz bankadan fazla zorlanmadan rahatça kredi çekebilirsiniz.

5) 1400 puan üstü ise bankalar tarafından en çok sevilen müşterisiniz demektir. Bugüne kadar kullandığınız kredi kartlarınızda ve kredilerinizde en ufak sorun olmayan müşteri sınıfındasınız. Siz kredi istemeseniz bile bankalar size kredi verebilmek için kuyruk olurlar.

En uygun banka kredi ve kredi veren bankaları görmek için banka kredileri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap