Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de birçok kişi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankalardan kredi çekerek bu ihtiyaçlarını belli noktayada kadar karşılamaktadır.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda belli bir şekilde çekilen faydalı kredilerde mevcuttur. Örneğin kişi araba veya ev alabilmek için belli nakti bulunmadığı için bu noktada bankalar insanlara tanımış olduğu kredi olanaklarıyla sicili temiz kişilere anında kredi verebiliyorlar. Bankaların analizlerini incelediğimizde insanlar genelde taşıt kredisi, ev kredisi, eğitim kredisi ve ticari krediler en çok çekilen kredi türleridir.

Bu yazımızda kredi başvurusu nasıl yapılır bu sorumuza cevap bulmaya çalışacağız. Kredi çekebilmek için en kısa yöntem bankalara şubeler aracılığıyla giderek istediğimiz kredi tutarı ve ne amaçla kullanılacağını söylediğimizde bize bu konuda banka çalışanı en uygun krediyi sunmaktadır.

Kredi Başvuru Yolları Nelerdir ?

SMS ile başvuru, bankalara gidip başvuru yapabilirsiniz, son olarak internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz.Genel olarak bankalar size kredi verirken geçmiş borcunuzu ve kredi notu ortalamasını baz almaktadır. Eğer ortamanın altındaysanız ihtiyaç duyulması halinda bankalar kefil isteyebilirler veya yüksek tutarlı kredilerde ipotek yöntemi uygulanabilir. Ama not ortalamanız iyiyse hiç problem yaşamadan kefilsiz kredi çekebilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap