KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkartılır ?

KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkartılır ?

Türkiye’de bankaların çoğu insanların kredi ihtiyaçlarını karşılamak için bir çok kampanya düzenleyerek insanlara kredi imkanları sunarlar. Fakat bizler ise sicil durumumuz ve kredi puanımıza göre kredi çekebilmekteyiz.

Bankaların genelde en çok sevdiği müşteri tipi taksitlerini zamanında ödeyen ve problem çıkarmadan taksitlerini bitiren kredi müşterileridir. Özellikle ticareti hayatta maddi olarak peşin para bulmakta zorlandığımız noktada acil paraya ihtiyacımızı banka kredileriyle karşılama yolunu seçiyoruz.

KKB Risk Raporu

Bankalar bizim geçmişimizi sorgulamadan kesinlikle kredi vermemektedirler ve bankalar bu nedenle bizim kaç liralık kart limitimize sahip olacağımızı veya kaç lira kredi çekebileceğimizi bize söylemek için tüm bankaların kullanmış olduğu KKB’den sizin risk raporunuzu çıkartırlar.

Bu risk raporu doğrultusunda kredi oranınız ve kredi kartı limitiniz belirlenir. Bu raporda olumlu geçmişse kredi ve kredi kartınız en üst seviyeden belirlenmektedir. Sizde kredi notunuzu öğrenmek için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap