İş Bankası Borsa Nasıl Oynanır

İş Bankası Borsa Nasıl Oynanır

Şimdilerde faaliyete geçen iş bankası borsa nasıl oynanır , nasıl bir yol izlemeliyiz. Öncelikli iş bankası şubelerini aracılıyla bir yatırım hesabı açtırmamız gerekir. Hesabı açan personele borsa oynayacağımızı belirtmemiz doğru olacaktır.

Ayrıca interaktif hesaplara açık olup olmadığını orada mutlaka kontrol ettirmeliyiz. Daha sonra internet bankacılığı aracılıyla yatırım hesabını seçerek oradan bir başlangıçla işe koyulalım. Oradan hisse senedi miktarı, alış tutarı seçtikten sonra bu şekilde borsa oynayabilmekteyiz fakat komisyon oranları nasıl diye düşünmeye de başlarız.

Şimdilerde iş bankası hisse senedi komisyon oranı kısaca 25 bin TL kadar 0,20 , 25 bin TL ve 50 bin TL arası 0,19 , 50 bin TL ve 100 bin TL arası 0,18 oranında komisyon ücreti alınmaktadır. Görüldüğü gibi banka komisyon oranları gayet ucuz faiz oranı oluşmaktadır.

Bu sebeple sizleri daha fazla borsa oynamaya teşvik etmektedir. Size küçük bir öneri, borsa oynarken alış emri verdiğinizde mutlaka bunu takip etmeyi unutmayın.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap