Hangi Banka Hangi Kurye İle Çalışıyor?

Hangi Banka Hangi Kurye İle Çalışıyor?

Bankalar yeni veya güncellenmiş kredi kartlarını müşterilerine kuryeler vasıtası ile göndermektedir. Her banka istediği kurye firmaları ile çalışabilmektedir. Fakat neredeyse bütün bankalar Kuryenet firması ile çalışmaktadır. Çünkü bu şirket “Barkod takipli gönderi” uygulamasını ilk kullanan ve geliştiren bir firmadır. Bu sayede müşteriler kartlarının dağıtımdaki her aşamasını takip edebilmektedir.

Bu firmanın teslimatın güvenle yapılabilmesi için kuralları vardır. Bu kapsamda randevulu teslimat, nüfuz cüzdanı ve imzalı teslimat gibi uygulamalar bulunmaktadır. Aynı şekilde teslimatların belirli kişilere yapılmasına dikkat etmektedirler. Ülkedeki tüm bankaların Kuryenet firmasını tercih etmesinin bir diğer sebebi de teslimatların hızlı yapılmasıdır.

Bu teslimatların hızlı yapılabilmesi için şirket kendi içinde bir   “Acentelik Sistemi” kurmuştur. Birçok müşterisinin olmasının bir getirisi olarak günlük kurye çıkarma limiti de arttırılmıştır. Kuryenet firması, günde 1 milyon adet çıkışa sahip bir firmadır. Ve en önemli özelliği tamamen yerli, %100 Türk sermayeli bir özel posta şirketidir. Tüm bu sebepler bankaların Kuryenet firması ile anlaşmasın sebebiyet vermiştir. Bu firma kapsamında ülkemizdeki bütün bankaların anlaşması mevcuttur.

 KURYENET ANLAŞMALI BANKALAR

Bu bankalar;

Akbank, Ak Emeklilik ve Ak Sigorta; Aktifbank, Albaraka Türk, Alternatifbank, Bank Asya, Burgan Bank, Citybank, Deniz Yatırım, DenizBank, Fibabank, Finansbank, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik ve Garanti Ödeme Sistemleri, İNG Bank, Kuveyt Türk, Odeabank, Şekerbank, T-Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, TEB Sigorta, Tekstilbank, Turkish Bank,  Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası olarak listelenebilir.

Bu bankalardan alacağınız kartların gönderimi Kuryenet firması aracılığı ile gerçekleşmektedir. Siz başvuru yaptığını da bankanız kartınızı basar ve Kuryenet firmasına teslim eder. Eğer kartınız sözleşmeli ise aile içerisinden herhangi birine dahi kartınız verilmez.

Kuryenet sözleşmeli kartları birebir kişiye vermektedir. Sıkıntı yaşamamak için Kuryenet ile iletişim kurup randevulu kurye sistemini kullanarak kargonuzun geleceği günü seçebilirsiniz. Kartınız sözleşmesiz ise Kuryenet sizinle soyadı aynı olan aile bireyine teslim edecektir. Gönderilerinizin takibi için 0212 444 93 93 ve 0850 222 93 93 numaralı çağrı merkezlerini arayarak yardım alabilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap