Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Çıkar Mı?

Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Çıkar Mı?

Findeks renk sistemiyle çalışan esasında sizin krediyle ilgili karnenizi veren bir sistemdir. Kırmızı, sarı ve yeşil olmak üzere sistemdeki kişileri üç renk grubuna böler. Yeşil renkteki kişiler ödemelerini hep zamanında yapan, bunu alışkanlık haline getirmek, sıklıkla kredi çeken ve kredi kartı kullanan kişilerdir.

Sarı renk grubunda ki kişiler ödeme alışkanlıklarında geçmişte ara sıra problem yaşamış, kredi çekmeyen ya da çok az çeken kimseler tarafından oluşturulan gruptur. Kırmızı renk grubu ise bankaların asla istemediği müşteri profilini oluşturur.

Bu kişiler ödemelerini zamanında yapmamakta ve geçmişte bankayla ilgili çok büyük sorunlar yaşamış kişilerdir. Elbette ki bankalar böyle durumlar karşısında tedbir olarak bu kişilere bir daha kredi vermeme yoluna gitmektedir.

Anlatılanlara bakarak elbette ki en zor durumdakiler sarı renk grubunda olanlardır çünkü onlarda bir belirsizlik söz konusudur. Yeşiller kredi alır, kırmızılar genellikle alamaz. Bu noktada sarıların durumu meçhuldür ve akla Findeks rengi sarı olana kredi çıkar mı, sorusu gelmektedir. Sarı oldukça geniş bir gruptur. 1499 puan ile 699 puan arasında bir notu olan kişiler sarı grupta yer alır.

Puanı yüksek kısımda olan kişilere kredi çıkma olasılığı oldukça yüksektir. Fakat puanı özellikle 1000’in altında olan kişilere kredi çıkması çok nadir durumlarda meydana gelmektedir. Bu durumda çok büyük bir mal varlığı göstermek gibi durumlardır. Bu yüzden sarı renk grubundaki kişilerin kredi notlarını yükseltmeye çabalamaları gerekmektedir. Findeks rengi sarı olana kredi çıkar mı sorusunun cevabı, evet çıkar fakat kişinin sarı renk grubundaki yerine ve yükselmek için çabasına bağlıdır, olarak yanıtlanabilir.

Findeks rengi sarı olana kredi çıkar mı, diye soran kişiler bir danışmandan yararlanarak kredi notlarını yükseltme yoluna gidebilirler. Kredi Kayıt Bürosunun sağladığı ve oldukça düşük bir ücretle hizmet veren not danışmanlığı sisteminden mutlaka faydalanmalısınız.

O sistemin karmaşık algoritmasının uzmanı olan kişilerden notunuzu yükseltmek için yardım almanız sizin faydanıza olacaktır. Ancak bu konudaki çabalarınız sonucunda kredi notunuzun yükselmesi mümkün olacaktır.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap