Findeks Kredi Notu Öğrenme, Kredi Notu Sorgulama

Findeks Kredi Notu Öğrenme, Kredi Notu Sorgulama

Findeks kredi notu öğrenme, Kredi notu sorgulama sayfamıza hoş geliniz. Şüphesiz ki google üzerinden yapılan aramaları incelediğimizde o kadar fazla merak konusu haline gelmiş ki, adeta her gün yüz binlerce kişi kredi notu sorgulama başlıklarını aratıp, araştırmalar yapmakta.

Peki kredi notu nedir, ve bankalar üzerinde ki etkisi nelerdir. Sitemizde oldukça fazla fazla yer verdik bu konulara. Zaman zaman konuları tekrardan yayımlamamızın sebebi konunun önemi ve merak edilmesidir.

Findeks kredi notu öğrenme

Findeks an itibari ile resmi olarak Kredi Kayıt Bürosunun yetkilendirdiği tek kurumdur. Bankalar arası anlaşma sonucu kurulan kredi kayıt bürosu bütün kayıtlarını findeks üzerinden sorgulanmasına izin vermektedir. Biraz daha açıklayıcı olacak olursak, kredi notu, tüketicilerin karnesidir. Kimileri kredi geçmişi 5 yıl gibi bir süre saklanır sonra silinir dese de, biz bunun aksini iddia etmek istiyoruz.

Kredi geçmişi hiç bir zaman silinmez. Bankalar kredi vermek istemedikleri zaman, 9 yıl önceki olumsuz kredi skorunuzu bile ön plana sürebilmektedir. Peki kredi notu nasıl öğrenilir. Yukarı da da belirttiğimiz üzere. Sadece findeks.com üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Aslında çok farklı yöntemleri de var. Örneğin hali hazırda çalışmakta olduğunuz bankanız varsa örneğin garanti bankası, rahatlıkla internet bankacılığı üzerinden kredi notunuzu ve risk raporunuzu temin edebilirsiniz.

Findeks kredi notum kaç olmalı

Şüphesiz en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu. Kredi puanım kaç olduğunda rahatlıkla kredi çekebilirim. Aslında bazen burada sadece ezberlenmiş ve ihtimalleri yüksek olan şeyleri paylaşıyoruz. Biz biraz konuyu gerçekçi ele almak istiyoruz.

Amacımız bilgi vermekse eğer o halde tecrübe ile sabitlenmiş bazı hususları da ortaya sermek isteriz. Kimi uzman 1500 ve üzeri kredi notuna kredi verilir dese de biz bu puanın 0 olması durumunda da kredi çıkabileceğini iddia ediyoruz. Burada çok detay vermeyeceğiz.

Başlıklarımızı paylaştık sizinle. Bu konular sizi oldukça bilgilendirmiş olacaktır. Son konuda daha açıklayıcı bilgiler vermiştik. Özetle şunu belirtmek isteriz ki kredi notu 0 (Sıfır) olsa bile dahi kredi çekilebilir. Ama büyük ihtimaller üzerinde konuşacak olursak kredi notunuz 1200 üzerinde olduğunda yine kredi çekebilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak soru sormak isterseniz eğer yorum bölümünü kullanarak bize sorularınızı oluşturabilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap