En Para Kartım Kaç Günde Elime Ulaşır?

En Para Kartım Kaç Günde Elime Ulaşır?

Bankalardan kredi almak pek çok kişinin almak için başvurduğu, hatta bazı vatandaşların birden fazlasına sahip olduğu limit özelliğiyle alışveriş yaptıkları karta verilen isimdir. Kartta belirli bir limit tanımlıdır ve bu limite göre paranız olmadığı durumlarda da limit doluncaya kadar rahat bir şekilde taksitli olarak alışveriş yapmak mümkündür.

Bu sebepten ötür pek çok kişi bu kartlardan alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Kartlar bir çok ihtiyacın giderilmesi açısından son derece önemlidir. Kredi kartlarına başvuru yaptıktan sonra durum aynı kredi alıyor gibi dikkatli bir şekilde değerlendirilir. Kişinin almış olduğu bu kredi kartının borcunu ödeyip ödeyemeyeceği ya da bunun sonucunda mağdur olup olmayacağı konusunda ciddi bir inceleme yapılır. Kişi gelir belgesiyle de borcu ödeyebileceğini kanıtlaması durumunda kredi kartını almaya da hak kazanmaktadır.

En Para Kartın Elimize Ulaşma Süreci Nasıl İşler?

Finansbank’ da müşterilerinin daha rahat harcama yapmasını sağlamak amacıyla onlara kredi kartı çıkaran bankalardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Özellikle Finansbank’ın geliştirmiş olduğu ve son zamanlarda da çok sayıda müşteri kitlesine ulaşan bir proje olan Enpara.com projesinde kişiler yoğun şekilde kart başvurusu yapmaktadırlar.

En para kartım kaç günde elime ulaşır

Kartların gönderimi neredeyse bütün bankalarda aynı şekilde işlemektedir. Kart başvurusunda bulunmuş olan kişi gerekli değerlendirmeler yazılıp bu süreçten geçtikten yani bir nevi kart almak için gerekli onayı aldıktan sonra işlemlere başlanılmaktadır. İki isimli olan kişilere hangi ismi kullandıkları sorulur ve daha sonra kart basılmak üzere fabrikada sırasını alır.

Basılan kart daha sonra banka aracılığıyla bir kuryeye verilmekte bu kurye de anlaşmaya bağlı olarak kart başvurusunda bulunurken bilgilerinize yazmış olduğunuz adrese bu kartı götürmektedir. Bazı durumlarda kişiler kartlarını banka şubelerinden de almak istemektedirler. Bankayla anlaşarak bu da sağlanabilmekte, müşteriler kartlarını bankadan alabilmektedir. Bu işlem ortalama 15 gün almaktadır.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap