Eminevim nedir? Güvenilir mi?

2020:Eminevim nedir? Güvenilir mi?

Güvenli Evim

Bugünümüzde çoğu şahıs ev sahibi olamadığı amacıyla fazla zaman kirada oturmak halinde kalmaktadır. Yeni bir ev alabilmek ve ev sahibi olmak isteyen şahıslar genelde bütçeleri kafi olmadığı amacıyla detaylı bankalardan kredi çekmekte ve yalnız bu yolla ev almaktadır. Peki ancak Eminevim nedir? Itimat edilir mi? Lakin bu halde bireyler olabildiğince yüksek faiz tutarı ödemek mecburiyetinde kalmaktadır. Öyleki ki bankalar ev kredisi kullanacak olan müşterilerine olabildiğince yüksek miktarlarda faiz seviyesi uygulayarak binlerce lira faiz ödemesi alabilmektedir. Bu nedenden dolayı de birden fazla şahıs ev alma hayallerini ertelemektedir.

Genellikle son senelerde çoğu bireyin ilgisini çeken sistemlerden birisi kuşkusuz güvenilir evim sistemidir. Olabildiğince tanınmış olan ve bugüne dek milyonlarca bireyin ev sahibi olmasını gerçekleştiren bu sistem vasıtası ile ev sahibi olmak isteyen hepimiz {herhangi bir} faiz tutarı ödemeden ev sahibi olabiliyor.

Güvenli Evim Iyi mi Bir Sistemdir?

Eminevim sistemi, bu konudaki başka bütün alışıla gelmiş sistemlerin aksine olabildiğince değişik ve şahıslara büyük faydalar yayınlayan bir sistemdir. Sistem vasıtası ile ev sahibi olmak isteyen hepimiz, faiz tutarı ödemeden, kendi bütçesine makul olan bir evi kolaylıkla satın alabiliyor. Üstelik bireyler bu sistemden yararlanarak kendi istediği {herhangi bir} yerdeki evi satın alabiliyor. Başka bir adı de elbirliği olan sistem bugüne dek lüzum vatanımızda, gerekse dünyada bir ilke imza atarak imece ve yardımlaşma vasıtası ile binlerce bireyi ev sahibi yapmıştır. Sistem ile ilgili data alabilmek isteyen hepimiz, web üstünde aramış olduğu bütün verileri kolaylıkla bulabildiği benzer biçimde, güvenilir evim ofislerinden de istediği vakit detaylı bir halde data almaktadır.

Güvenli Evim Sistemindeki Sistemler Nedir?

Binlerce bireyin yararlandığı ve faiz ödemeden ev sahibi bulunduğu güvenilir evim sisteminde üç değişik yöntemden yararlanarak ev sahibi olunabiliyor. Doğal olarak bu sistemlerin de kendi içinde birtakım üstünlükleri ve dezavantajları bulunmaktadır. Ev alma çözümleri arasındaki sistemlerden birisi vade ortası sistemidir. Düzenin ayrıntılarından dile getirmemiz gerek görülürse bu sistemde bireyler satın alabilmek istedikleri evin kıymetini {kendileri} belirler. Doğrusu evin {değer} ne kadar olursa olsun, sistemden yararlanabilir ve taksit sayınızı bütçenize bakılırsa isteğinize göre belirleyebilirsiniz. Sisteme giriş gerçekleştirmek amacıyla bir kez alınan organizasyon ücretini ödemek ve evin sayısal değeri ile vade miktarını bölerek meydana çıkan ilk taksit miktarını ödemek yeterli olacaktır. Bu sistemde {herhangi bir} faiz ödenmez ve taksit adedi defalarca kez aynıdır. Taksit adedinin ortasındaki ay ev, sistemdeki üyeye teslim edilir.

Peşinatlı sistemde de bireyler istedikleri tutardaki evi satın alabilir. Başka sistemden farkı istenildiği kadar peşinat ödendiği amacıyla daha hızlıca evin teslim edilmesidir. Peşinat ödendikten sonrasında {kalan} meblağ vade sayısına bölünür ve aylık taksit miktarı belirlenir. Aynı şekilde taksitler sabittir ve {herhangi bir} faiz uygulanmaz. Bireyler istedikleri vakit evin kıymetini arttırabilecekleri benzer biçimde, taksit miktarını ve rakamını değiştirebilirler.

Çekilişli sistemde de alınmak dilenen evi bireyler kendisi belirler. Fiyat ve taksit adedi şahıslara bağlıdır. Sistem doğrultusundan 40, 60, 80 benzer biçimde veya 100, 120 benzer biçimde rakamlar durumunda ev alabilmek isteyen şahıslar bir araya getirilir ve kura çekilir. Bu kuraya bakılırsa gruptaki {kişilerin} bir aylık taksiti bir ev parası yapar ve o ayki şahsa evi teslim edilir. Bireyler kendi evlerine geçtiklerinde tespit edilen durağan(durgun) ve faizsiz tutarı ödemeye devam ederek gruptaki başka {kişilerin} evlerini ödemelerine yardım eder. Çekilişli sistemde isteyen peşinat sunarak kendine sıra gelmesini bekleyebileceği benzer biçimde, asla peşinat vermeden de düzenin özelliklerinden yararlanabilir. Yalnız doğal olarak ki peşinat veren şahıslar evlerini başka şahıslara bakılırsa erken teslim alırlar.

Güvenli Evim Sisteminde Her Vakit Kazanırsınız

Eminevim düzeneğinin en mühim özelliklerinden birisi de çekiliş neticesine bakılırsa çekilişteki her bireyin kazanç sağlıyor olmasıdır. Çoğu şahıs çekilecek olan kura neticesinde kendine geç sıra gelmesini bir dezavantaj olarak algılar yalnız düzenin mantığına girdiğiniz vakit durumun bu tür olmadığını görebilirsiniz. Örnek olarak 100 kişilik bir takımda noter huzurunda oluşturulan çekilişe bakılırsa ilk sırada adı çıkanlar anında evlerine kavuşur ve beklemeden kendi evinde otururken taksitlerini ödemeye adım atar. Kuraya bakılırsa sonlarda çıkan bireyin kazancı ise taksit sayılarının düşmesi neticesi meydana çıkar. Zira takım içindeki evini geç alan şahıslar evlerini alana kadar gruptaki başka şahıslardan her ay belirli bir yardım alır ve bu nedenden dolayı de evlerini daha ucuza mal etmiş {olurlar}.

Güvenli Evim Düzeneğinin Müşterilerine Sunmuş olduğu Faydalar Nedir?

Dünyada bir öncelikle yapılan bu düzenin birçok üstünlüğü bulunmaktadır. Yalnız kuşkusuz ki düzenin en mühim üstünlüğü kişilerin asla bir halde faiz ödemeden ev sahibi olabilmeleridir. Sistemde faiz olmaması taksit sayılarının da belirlendiği benzer biçimde aynı şekilde ödenmesini sağlar. Bunun dışında kura neticesinde çoğu şahıs sisteme girişinin ilk birkaç ayında ev sahibi olabilir. Geç ev sahibi olanlar da evlerini daha makul ücretlerle satın alabilir. Bu sistemden yararlanmak isteyen şahıslar, {herhangi bir} kent ve bölge sınırlaması olmadan ülkenin her yerinden istediği evi satın alabiliyor.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap