Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde yaşanan gelir sıkıntısının baş rolünde her zaman önceliği emekli olanlar almaktadır. Hal böyle olunca da yetiştirilemeyen maaşa destek aranır. Bu konuda en büyük iş bankalara düşmektedir. Bankaların bu yönde hizmet vermeye başlamalarında ki öncelikli amaç emeklilerin aldığı maaş miktarıdır. Emekli maaşının düşük olması bankaları hızla bu konuya yönlendirmiştir.

Eğer emekliyseniz ve bir miktar fazladan gelire ihtiyacınız varsa bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Artık bankalara kredi başvurusu pratik bir kaç işlem ile gerçekleşiyor. Öncelikle emekli olduğunuzu belgeliyorsunuz. Emekli maaşını aldığınız banka böyle bir belgeyi istemeyecektir.

Sonra bankanın sizler için hazırladığı kredi sözleşmesini okuyup imzalıyorsunuz. O sözleşmede bahsi geçen sigorta kesintisi şartını atlamamanızı önemle rica ederiz. Emekliye kredi veren bankalar, verdikleri krediyi garantiye almak adına böyle bir uygulama gerçekleştirirler. Bu uygulama ile size verdikleri kredi tutarının bir miktarı sigorta şirketlerine ödenmek üzere kesilir. Dosya masrafı almayan bankalardan birinde iseniz kesinti yapılacak miktar yalnızca sigorta bedelidir.

Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Eğer ekstra bir kesinti olacaksa da bu durumu banka görevlisi size belirtmek zorundadır. Son yıllarda İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası gibi bankalar emekliler için özel kredi imkânları sunmaktadır. Her biri maaş tutarınıza, faiz oranlarına göre farklılık gösterse de size uygun olan bir teklifle mutlaka karşılaşacaksınız. Bankaların kredilerden sorumlu birimlerinden bilgi alabilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap