Emekliye Kim Kefil Olur Ki

Emekliye Kim Kefil Olur Ki?

Bir çok emekli kredi almak için bankalara gitmekte ve kendileri için kredi aramaktadırlar. Emeklilere kredi veren birçok banka olmasına rağmen bazı bankalar emeklilerden kefil isteyebilmektedirler. Bu sebeplerden ötürü emekliler kendileri içi kefil olacak biri arayışına girerler.

Aslında buna pek de gerek yoktur. Çünkü birçok banka emeklilere kredi sağlayabilmek adına şartlarını hafifletmiş ve kredi faiz oranlarını da aynı zamanda düşürmüştür. Bu sebepten ötürü emeklilerin kredi çekmesi yolunda çok önemli adımlardan bir tanesi de bu sayede açılmıştır.

Başta Ziraat Bankası olmak üzere diğer devlet bankaları ve aynı zamanda özel teşebbüslü bankaların birçoğu emeklilere kredi çıkartmaktadır.

Aynı zamanda dikkati çeken noktalardan bir tanesi de emeklilerin PTT aracılığıyla kredi çekebilmesi olarak dikkat çekmektedir. Ankaların maaşları PTT ‘ den alan emeklilerin maaşlarını daha rahat çekebilmelerini sağlamak amacıyla bir düzenlemeye gitmiş ve son derece düşük faiz oranlarından olmak üzere emeklilere kredi desteği sunmuşlardır. Kredi almak isteyen kişiler için bu son derece güzel bir yol olabilmektedir.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap