Cansuyu Kredisi Nedir?

Cansuyu Kredisi Nedir?

Esnaf ve zanaatkarlar maalesef bazen zor duruma düşebilir ve finansal desteğe ihtiyaç duyabilirler. Bu ihtiyaçlarının giderilebilmesi için akrabalardan ya da arkadaşlarından finansal destek isteyebilirler.

Ancak nakit sıkışıklığı nedeni ile onlarda da para olmayabilir. Bu durumda üreticinin tek çaresi kredi çekmek olacaktır. Ancak bu aldıkları kredi sonucunda yüksek faiz ödemek istemedikleri için fazla yanaşmazlar. Cansuyu kredisi nedir?

Cansuyu kredisi şartları fazla ağır yükümlülükler getirecek büyüklükte değildir. Çünkü esnafa cansuyu kredisi sadece ilk defa kredi alacak olan esnaflara verilmekte ve bu kredi esnafların sıkıntısını biraz da olsa azalttığı için cansuyu adını almaktadır. Cansuyu kredisi alarak sizde yükünüzü %0 faiz ile azaltabilirsiniz.

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta Cansuyu kredisinin sadece bir kere %0 faiz ile verilmesidir. Bu yüzden Cansuyu kredinizi alacağınız zamanı dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Yani %0 faiz diye hemen kullanmaya kalkmamanız da fayda var. Çünkü esnafların ne zaman zora düşeceği hiç belli olmuyor.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap