Çalışmayan Kadınlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayan Kadınlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanımı, ülkemizde oldukça yüksek seviyede görülmektedir. Ancak kredi kartı sahibi olmak isteyenlerden kesin olarak maaş bordrosu istenmektedir. Tabi ki çalışan ve sosyal güvenliği olan birinin kredi kartı alması çok kolaydır. Ancak ev hanımı olmak ya da herhangi bir işe sahip olmama durumunda da kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Aslında biraz da şansınıza kalmış bir şey diyebiliriz. Özellikle de ev hanımlarını daha çok ilgilendiren bu konu hakkında genel olarak yaptığımız incelemelerde, bunun da çözüme tabii olduğunu öğrenmiş olduk. Kredi kartı verilirken, maaş ya da üzerinize kayıtlı mal varlığı beyanı belgesi istenir. Ancak eğer bu iki seçenekten de muaf iseniz yine de kredi kartı alabilirsiniz.

Çalışmayan Kadınlara Kredi Kartı Veren Bankalar hangileridir?

Çalışmayan kadınlara kredi kartı veren bankalar belli başlı bankalar değildir aslında. Bu konuyu incelerken ve ele alırken dikkat edeceğiniz hususlara riayet ederseniz, kolay bir şekilde kredi kartı alabilirsiniz. Öncelikle oturduğunuz adrese en yakın bir banka tercih etmenizi öneriyoruz. Bundan sonra dikkat etmeniz gereken husus ise banka müşteri sayısının az olmasına dikkat etmeniz olacaktır.

Bazı bankaların çalışan sayısı ve personelleri daha azdır. Bu da kredi kartı almak için iyi bir fırsat olabilir. Bundan da daha kolay bir yöntem vardır ancak bu biraz sabır isteyen bir iştir. Herhangi bir bankadan kendi adınıza vadesiz hesap açın, daha sonra bu hesap üzerinde belli zamanlar içerisinde para transferi yapın. Banka hesabınızı hareketli gördüğü takdirde başvuru yapmanız gerek bile duymadan kredi kartı vermeyi teklif edecektir.

Kredi kartı alımında dikkat etmeniz gereken ve tavsiye ettiğimiz en büyük kural, mümkün mertebe yüksek limitli kart alma yoluna girmemenizdir.

Zaten çalışmıyorsanız banka bu talebinizi reddedecekti. Düşük bir limit talebinde bulunarak ödemelerinizi 6-8 ay düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde, banka limit yükseltme teklifini kendisi size sunacaktır. Çalışmayanlar için kredi kartı veren bankaları böylelikle daha kolay çözümlerle bulmanın yöntemlerini öğrenmiş oldunuz. Gerisi size ve yapacağınız işlemlere bağlı olacaktır.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap