Bankalardan Online Sıra Numarası Alma

Bankalardan Online Sıra Numarası Alma

Sıra numarası alma birçoğumuz için gerçekten zaman zaman bir işkenceye dönüşebilen bir işlemdir. Zira sıra numarası almak için bizzat şubelere gitmekte, orada insanların bulunduğu ırayı beklemekte daha sonra şubelerde bulunan elektronik aygıt sayesinde müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız aracılığıyla sıra numarası almaktayız.

Sıra numarası aldıktan sonra şubede işlem yapabilmek için geçmesi gereken zaman da bunun cabası olarak düşünebilir. Eskiden bu süreçler son derece uzun sürse de banakların yeni politikaları sayesinde işlemler bu kadar uzun sürmüyor Artık özellikle internet bankacılığı sayesinde çok kısa bir süre zarfı içerisinde bankalardan sıra almak mümkün kılınıyor.

Bankalardan Önden Sıra Almanın Yolları

Elbette ki internet bankacılığını kullanmak için bankanın müşterisi olmak gerekiyor. Banka müşterisi olmayan kişiler online olarak sıra alma işleminde nispeten de olsa birazcık zorlanabiliyorlar. Online olarak kısa bir süre içerisinde sıra numaralarını almak mümkün. Bununla birlikte online olarak aldığınız sırada, internet üzerinden olduğu hiçbir şekilde beklemeyeceksiniz.

Online olarak aldığınız sıra numarasında birçok bankada saat kaçta geleceği de yazmaktadır. Bu saati takip ederek bankanın şubesine gidebilirsiniz.

Bazı durumlarda buna da hiç gerek kalmamaktadır. Zira çağrı merkezleri cep şube ve özellikle internet şube aracılığıyla gerçekten kısa bir süre zarfı içerisinde rahatça işleminizi gerçekleştirmek ve böylece şubeye gitmekten de kurtulmak mümkündür. Online sıra için bankaların resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap