Banka Kartımın Süresi Doluyor Ne Yapmalıyım? – Banka Kartimin Suresi Doluyor Ne Yapmaliyim

Banka Kartımın Süresi Doluyor Ne Yapmalıyım?

Banka müşterilerinin en büyük sorunlarından birisi olan banka kartının süresi dolunca neler yapması gerektiğini bilmemesidir. Bizler ziyaretçilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardımcı olmak için araştırma yapıp gerekli bilgileri vermek için çalışıyoruz. Çoğu zaman bankaya giderek işlem yapmadığınız banka kartları farkında olmadan süresi dolar ve yeni bir banka kartı alma ihtiyacı gerekir.

Kartların üzerinde bulunan son kullanma tarihi sizin kartınızın miadını göstermektedir. Kartımın süresi doluyor ne yapmalıyım diye endişe etmenize hiç gerek yok. Bankanız size kartınız kullanıma kapatılacağını ya da yenilenmesi talebinde bulunup bulunacağınızı soracak. Eğer siz çalışmaya devam etmek istiyorsanız size yapılan bildirimlere ‘Evet devam etmek istiyorum’ yanıtını verirsiniz, ancak kullanmadığınız bir banka kartınız varsa o zaman bankaya gidip hesap kartınızı da kullanıma kapatmanız sizin için avantajlı olacaktır. Çünkü hesap kapatılmayan kartların yıllık işletim ücreti hesaba yansıtılır, hiç ummadığınız anda biri borcunu çıkar.

Banka kartının süresi dolduğu zaman doğru şubenize gidebilirsiniz ya da telefonla iletişime geçerek kartınızı devam etmek istediğinizi yenisini almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Şubeniz sizin bankaya kartınızın yenilendiğini ve gelip almanız gerektiğini size haber verecektir. Eğer şubeye gitmek istiyorsanız bankalar kartınızı sizin adresinize gönderebilir. Böylece yorulmadan zahmetsizce banka kartını yenileyebilirsiniz.

Banka kartları hayatımızı gerçekten kolaylaştıran önemli küçük araçlardan birisidir. Çünkü para taşımanıza gerek kalmadan alışverişlerinizi kolayca gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Bütün bankaların banka kartları her yerde para olarak kullanılmaktadır. Elbette banka kartınızın içinde yeterli bakiye bulunması gerekmektedir. Kredi Kartımın Süresi Doluyor Ne Yapmalıyım? diyenler içinde aynı şeyler geçerlidir.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap