Banka Kara Listedeyken Kredi Alınabilir mi

Banka Kara Listedeyken Kredi Alınabilir mi ?

Kredi çekimi her an lazım olabilecek araçlardan biridir. Mesela bir ev satın almak istediğinizde nakit paranız buna yetmeyebilir. Ya da bir iş yeri kurmaya karar verdiğinizde maddi gücünüz buna olanak vermeyebilir ya da araba satın alacağınız zaman da aynı durum başınıza gelebilir.

Böyle durumlarda ilk müracaat ettiğiniz yerler bankalardır. Bankalar müşterilerine kredi desteği vererek, satın almak istedikleri daireyi, arabayı ya da ihtiyaçları olan parayı temin ederek belli taksitler eşliğinde ödemesini talep eder. Tabi ki bunun için de belli şartların oluşması gerekiyor.

Örneğin kişinin kendi adına menkul ve gayrimenkullerinin olması, herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışması ya da memur olması gibi şartlar aranmaktadır. Tüm bu şartları yerine getirdiğiniz zaman kredi çekebilirsiniz. Ancak burada tüm şartları yerine getirseniz bile kara listede olmamanız gerekiyor.

Peki, banka kara listedeyken kredi alınabilir mi ?

Uzmanlardan ve kişilerin tecrübelerinden yola çıkarak sizlere bu konuda biraz fikir verelim. Öncelikle banka kara liste sorgulama nasıl yapılır? Konusunu sitemizden inceleyin. Başınızda böyle bir sorun var ise aşağıdaki yöntemleri kullanarak kredi başvurusu yapın.

– Kendi adınıza bir banka hesabı açın

– Banka hesabınızı sürekli aktif tutun

– Herhangi bir banka ya da kuruma borçlarınızın olmamasına dikkat edin.

– Varsa hisselerinizi bozup, hesabınızda yatırım yapın.

Tüm bunları yerine getirdikten bir süre sonra bankaya müracaat edin. Tüm bunları yaptığınızda kredi notunuzun yükseleceğini göreceksiniz. Bu da bankanın güvenini yeniden kazanmanız için yeterli olacaktır. Böylelikle talep ettiğiniz krediyi kullanabilirsiniz.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap