Bana Kredi Kartı Verirler mi?

Bana Kredi Kartı Verirler mi?

Bir bankadan kredi kartı almak amacıyla aylık olarak belirli bir gelire haiz olmak gereklidir. Doğal bu durma devlet ve üniversiteler doğrultusundan öğrencilere verdiği talebe kredi kartları dahil değildir. Şayet bir yüksek tahsil kurumunda öğrenciyseni bankaların, bilhassa {Ziraat} Bankası’nın kredi kartı avantajlarına haiz olabilirsiniz. 500 TL ile 800 TL içinde kredi kartına haiz olabilirsiniz. Bu kredi kartlarının ödemelerini de derli toplu bir halde yapmanız gereklidir. Banka kredi kartı verirler mi sorusunun yanıtı gerçekten kolaydır.

Bankaya sunacağınız bir gelir belgesi var ise ve limit olarak aylık masraflarınız ödemeleri karşılıyorsa bankalardan kredi kartlarını rahat bir halde temin edebilirsiniz. Hem de bu kredi kartlarını, web üstünden gerçekleştireceğiniz müracaat ile bile temin edebilirsiniz. Bundan sonra fazlası banka kredi kartı başvurularını web şubelerinden ya da sms ile cep telefonlarından almaktadır.

Kredi kartları bankalar doğrultusundan kredilere nazaran daha basit verdiği bir üründür. Burada ilgi edilmesi ihtiyaç duyulan nokta aylık taksit oranlarının ödenmesidir. Bu nedenden dolayı alıncak olan kredi kartlarının özelliklerine, senelik kart ücretlerinde ve alış veriş faizlerine dikkat etmek gerekir.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap