Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Fazla birikimim yok diye üzülmeyin. Az sermaye ile yapılabilecek birçok farklı iş kolu mevcut. Hem karlı hem de fazla sermaye olmadan yapabileceğiniz işler için bankalardan ihtiyaç ya da işyeri açma kredileri de alabilirsiniz. Çok büyük hayalleri olmayanlar ve kendi işinin sahibi olmak isteyenler için az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri bu yazımızda…

1) Organizasyon Firması Kurmak

Çok büyük bir sermaye olmadan da yapabileceğiniz işler arasında organizasyon firması kurma fikri yer alıyor. Son dönemin popüler iş fikirleri arasında yer alan bu sektörde, geniş bir çevrenizin olması ve iletişim yeteneklerinizin gelişmiş olması gerekir. Ayrıca pazarlama stratejilerine hakim olmak için bir kursa gidip sertifika alabilirsiniz.

2) Günlük Yemek Firması Kurmak 

Son yıllarda oldukça popüler olan ve getirisi oldukça yüksek olan günlük yemek firmaları, diyetisyenler ile çalışarak kişiye özel günlük menüler hazırlıyor ve ciddi karlarla az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasında yer alıyor.

3) Doğal Ürünler Satışı 

Organik yumurta, günlük süt, organik reçel, organik şampuan gibi ürünlerin satışını yapacağınız bir mağaza açarak karlı bir sektöre giriş yapabilirsiniz. Son yıllarda doğal ürünlere olan ilgi giderek artıyor. Sağlıklı beslenmeye olan ilgi bu kadar artmış ve organik ürün tercih eden tüketici grubu etiket fiyatından çok ürünün kalitesini önemsediğinden, doğal ürünler satışı yaparak; çok büyük bütçelere ihtiyaç olmadan, az sermaye ile yapılacak iş sahibi olabilirsiniz.

4) Sokak Satıcıları 

Alışveriş caddeleri, sokaklar ve merkezi noktalarda arabada mısır, kestane, simit gibi yiyecekleri satarak düşük bütçe ile kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

5) AVM’de Stand Açmak 

AVM standları artık en az mağazalar kadar ilgi görüyor. Bijüteri standı, çikolata standı, şekerleme standı, aksesuar standı, telefon aksesuarları standı gibi aklınıza gelebilecek onlarca sektörden birini tercih ederek alışveriş merkezlerinde stand açarak para kazanabilirsiniz. Ya da dilerseniz Franchise ile bir zincire bağlanarak para kazanma şansını da otomatik olarak arttırabilirsiniz. AVM’de stand açmak fikri, az sermaye ile yapılacak işler arasında yer alıyor.

6) Pilates- Yoga Salonu Açmak 

Pilates ve yoga, özellikle kadınlar arasında oldukça popüler. Pilates dersleri, aletli pilates kursu ve yoga salonundan oluşan butik bir merkez açmak için çok büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Saat başı ya da ders başı ücretlendirme yaparak bu işten az sermaye ile para kazanabilirsiniz.

7) Emlak Dükkanı Açmak 

Gayrimenkul sektörüne dahil olmak için bu işlerden çok anlamanız gerekmiyor. Merkezi bir yerde açacağınız emlakçı dükkanı ve internetten yapacağınız doğru reklam ve vereceğiniz ilanlar ile bu sektörde para kazanabilirsiniz. Emlak dükkanı açmak, az sermaye ile yapılacak iş fikirleri arasında yer alıyor.

8) El ve Ayak Bakım Merkezi 

Yalnızca el ve ayak bakımının yapıldığı bakım salonları son dönemde oldukça popüler. Kadınlardan büyük ilgi gören bu salonlardan açmak için bu işte uzman çalışanlar ile çalışmanız yeterli. Çok fazla masraf olmadan açacağınız el ve ayak bakım merkezinde kar marjı da oldukça yüksek.


Rauf Vardar

Odtü Mezunuyum. Uzman Finans Editörlüğü yapıyorum.

Yorum Yap